Logo Wielkopolskiego Stowarzyszenia Coachingu
Napisz do nas -

Doradztwo

Doradztwo  personalne i zawodowe

Naturalnym mechanizmem człowieka jest unikanie sytuacji nieprzyjemnych, to nic innego jak angażowanie swojego czasu, myśli, energii do uniknięcia sytuacji, które kojarzą się nam z negatywnymi konsekwencjami – psychologicznymi, społecznymi, materialnymi itp.

Od lat w swojej pracy rozmawiam z ludźmi, pytając się: ile czasu w ciągu godziny, poświęcasz na pracę, a ile na myślenie typu:

  • nie chcę mi się,
  • znowu nie zdążę,
  • pewnie znowu coś się nie będzie podobało...
  • jaki szef ma dzisiaj humor
  • powinnam iść do fryzjera
  • co ugotuję na obiad itp., itd ?

Dobrze zarządzany pracownik, który ma dopasowane zadania do predyspozycji i lubi swoją pracę, to wymierne korzyści dla pracodawcy. To pracownik, który myśli o wykonywanym zadaniu.

I właśnie tu na arenę wchodzi doradca personalny, który potrafi sklasyfikować oczekiwania pracodawcy i znaleźć mu odpowiedniego pracownika lub pomóc w takim zarządzaniu kadrą, aby wykorzystał cały potencjał swojego zespołu.

Doradca personalny pracuje na zlecenie pracodawcy i jemu doradza, w każdym aspekcie zarządzania zasobami ludzkimi w firmie – planuje szkolenia, ścieżki kariery, systemy motywacyjne, oceny okresowe itp.

Doradca personalny, to człowiek, który wie jak rozpoznać i rozwinąć potencjał pracowników.

Doradca Zawodowy

Jak sama nazwa wskazuje - też doradza, ale teraz konkretnej osobie w budowaniu indywidualnej kariery zawodowej.

Doradca zawodowy łączy dwa obszary wiedzy – diagnozę predyspozycji konkretnej osoby ze znajomością rynku pracy. Doradca zawodowy pomaga poszukać takiego obszaru zawodowego, który przyniesie satysfakcję klientowi, pozwalając mu rozwinąć skrzydła.

Dlaczego warto korzystać z usług doradców?

Darem jest praca, która jednocześnie jest pasją i przyjemnością. Taka praca wzmacnia nasze poczucie własnej wartości, daje satysfakcję i radość. Warto odwołać się do wiedzy profesjonalistów, aby odkryć siłę w sobie, w swoim zespole i z uśmiechem rozpoczynać dzień.

Małgorzata Trybuś

Zapraszamy do kontaktu:

Top