Logo Wielkopolskiego Stowarzyszenia Coachingu
Napisz do nas -

Studia podyplomowe - Zapraszamy

19.03.2015

Dni Kariery 2015


Po raz pierwszy w ramach Dni Kariery utworzono Strefę Doradztwa, w której to strefie WSC zajmowało dwa stoiska. Każde z nich poświęcone było innemu obszarowi, tj. „Work-Life Balance” oraz „Coaching w Twojej Ścieżce Kariery”. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Celem WSC było propagowanie idei coachingu wśród młodych osób, wchodzących dopiero na rynek pracy i wskazywanie możliwości jego wykorzystania w każdym z obszarów.

Kategoria: Wydarzenia

Ważnym wydarzeniem w życiu Stowarzyszenia był udział w wiosennej edycji targów pracy, praktyk i staży - Dniach Kariery organizowanych przez AIESEC. 17 marca br. w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawiało się wiele dużych i znanych firm, między innymi: Lidl, KPMG, Nestle, PZU, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im Adam Mickiewicza, Amazon, Zeiss, IKEA, Solaris i wiele innych. Adresatami ofert Dni Kariery byli głównie studenci i absolwenci.

Członkowie WSC odbyli kilkanaście minisesji i warsztatów, w trakcie których młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak formułować swoje cele, by były osiągalne. Uświadomili sobie, że zorientowanie na sukces to nie wszystko, by tenże sukces osiągnąć.

Po kilku godzinach rozmów w sporym hałasie zaczęły nas boleć gardła, ale nie żałujemy spędzonego tam czasu. Zaplecze i organizacja wydarzenia była na wysokim poziomie, co niewątpliwie zachęca do udziału w przyszłych edycjach Dni Kariery. Wiele młodych osób jest, jak się okazało podczas rozmów, bardzo otwartych na zmianę i pragnie świadomie planować ścieżkę kariery. Naszą rolą jako specjalistów, było pomóc im w tym zakresie.

W przygotowaniach i rozmowach wspierali się wzajemnie: Anna Ceranek-Dadas, Monika Kawczyńska, Rafał Wojciechowski i Paweł Ziemba.

 
Top